Школски календар рада за средње школе у централној Србији 2016/2017

Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, објавило је календар рада за средње школе које се налазе на територији централне Србије, за школску 2016/2017. годину.

Школска година у средњим школама у централној Србији почиње 1. септембра 2016. године. Настава је подељена у два полугодишта. Прво полугодиште се завршава 27. јануара 2017. године, а укупно има 100 наставних дана.

Друго полугодиште се састоји од 85 наставних дана, а почиње након зимског распуста – 13. фебруара 2017. године. За матуранте школска година завршава се 23. маја (ученици четвртог разреда гимназија), односно 30. маја (ученици завршних разреда средњих стручних трогодишњих и четворогодишњих школа), док је за остале ученике крај другог полугодишта 20. јуна 2017. године.

У току школске године ученици имају зимски, пролећни и летњи распуст.

kalendar-rada-2016-srednje-skole-srbija